Відповідальність — запорука успіху !
8.02.2021 12:12 - давність новини 93 дн.

Робота майстра лісу це посада керівника та організатора робіт в лісі, а не офісна робота.  Робота цікава і багатогранна як у лісівничій так і лісозаготівельній сфері лісогосподарського виробництва. Для виконання складних завдань по веденню лісовогого господарства майстер лісу має володіти широким обсягом інформації, до дрібниць знати весь процес виконання робіт у лісі. Надто важливим є напрямок роботи по забеспеченню беспечних умов праці на ділянках де проводяться лісозаготівельні роботи.
Про ці та інші питання ліогосподарського виробництва йшлося на нараді із працівниками Грицівського лісництва, яка пройшла під головуванням директора ДП”Старокостянтинівський лісгосп” лісгоспу Грачука Ю.Д.
Зокрема, особлива увага була зосереджена на роботі майстрів лісу по забезпеченню безпечних  умов праці на лісосічних роботах. Оскільки відповідальним за організацію лісосічних робіт, та керівником робіт є майстер лісу, який пройшов перевірку знань з безпечного ведення робіт. Важливо, що майстру лісу як керівнику робіт має підпорядковуватися стільки бригад, скільки він спроможний щозмінно організувати та проконтролювати.
Відмічалося, що лісосічні роботи  можуть проводитися на небезпечних територіях в складних рельєфних умовах і вимагють неухильного дотриманням вимог інструкцій з охорони праці. Одним із важливим документом що регламентує роботу майстера лісу є карта технологічного процесу розробки лісосіки, до якої включаються усі аспекти виробничих операцій, у тому числі і вимоги з охорони праці. Зміст карти має відповідати вимогам правил охорони праці, які необхідні для  безпечного ведення  робіт, враховувати особливості робочого об'єкта, забезпечення членів бригад знардями праці, дотримання ними прийнятої технології виконання робіт.
Особоливо було наголошено на необхідності проведення необхідних інструктажів з охорони праці на робочих місцях з усіма працівниками, організацію та проведення перевірки знань  щодо дотримання правил безпечного виконання робіт. Лісосічні роботи є роботами підвищеної небезпеки і кожне дерево, яке звалюється несе в собі смертельну небезпеку, і саме тут виходять на перше місце навчання безпечним методам праці та контроль за його дотриманням.
Ставилася вимога про забезпечення контролю за дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової та виробничої дисципліни. Унеможливлювання допуску до роботи працівників у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння, хворобливому або стомленому стані. Забезпечиння відповідно до норм видачу спецодягу, засобів індивідуального захисту, мийних та знешкоджуючих засобів для працівників. Не менш важливим є дотримання вимог охорони праці і самими виконавцями робіт, і тут безпосередня участь майстра лісу теж важлива і необхідна.
Прес-служба ДП «Старокостянтинівське ЛГ»

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)