Посадили молодий ліс в урочищі "Чернятин"
19.11.2021 14:38 - давність новини 64 дн.


Понад 6 тис штук саджанців породи дуба червоного висадили старокостянтинівські лісівники і громадськість у межах акції "Створюємо ліси разом".
З одного боку - старий ліс, з другого - здається, безкінечні поля, котрі, наче хвилі дивного моря, здіймаються аж до мутного осіннього неба і падають у молочно-туманні яри. А на полі працюють люди - садять ліс для прийдешніх поколінь.
Новий ліс посадили на ділянці непридатній для вирощування агрокультур. Молодняк лісу оселили на землях ДП "Старокостянтинівське лісгосове господарство" в урочищі "Чернятин" Антонінського лісництва.
Олександр Возний, лісничий Антонінського лісництва розповів, що загальна площа ділянки, відведеної під заліснення - 4,60 га. У ході акції засадили 2 га саджанцями дуба червоного. Решту території планують засадити навесні. Тоді на горбистому полі "заселять" молоді деревця сосни звичайної.
- На залісненні працює понад 25 людей. Це працівники лісництва, міської ради, лісгоспу, працівники Великочернятинського старостату. За сьогодні плануємо висадити 6300 штук саджанців дворічного дуба червого, вирощеного в розсаднику Старосинявського лісництва, - розповідає лісничий.
Як годиться, перед початком роботи усім новачкам провели майстер-клас із садіння дерев і правильного та безпечного поводження з робочим інструментом.
Перед посадкою, на ділянці здіснили підготовку ґрунту. За допомогою трактора МТЗ-82 зі спеціальним плугом ПКЛ-70 створили борозни на ширині 3 метрів одна від одної. Оскільки тривалий час тримається суха погода, тож, аби молоді дубки краще прижилися, привезли бочку води для зрошування ґрунту. За словами Олександра Возного, невеликі нічні приморозки, які вже дають про себе знати, не страшні для саджанців, оскільки всі породи дерев, як ростуть на нашій території, є морозостійкими.
Спільно садили дерева очільниця Великочернятинського старостату Оксана Дзюм і Красносільський староста Микола Кримлов.
Делегацію від Старокостянтинівської міської ради, у складі працівників різних відділів, старостатів, приватних підприємців та активістів очолила заступниця міського голови Ольга Троян.
Своїми враженнями від посадки лісу з нами поділилася начальниця управління економіки виконавчого комітету міської ради Альона Пасічник.
- На запрошення директора лісового господарства Юрія Грачука, ми взяли участь в реалізації акції президента України "Зелена планета". Зрозуміло, що враження від зробленого - найпозитивніші. Ми всі працювали на піднесенні, на позитивних емоціях, посійно між собою спілкувалися і сміялися. Адже ми зробили внесок у покращення екології, у збереження природи. Коли ми прогулюємося лісом, збираємо гриби чи просто відпочиваємо з дітьми під кронами дерев, ми найчастіше не замислюємося, звідки цей ліс взявся, хто його посадив і за скільки років він виріс. Це дуже трудомісткий і дуже тривалий процес. Ми запам'ятали свої рядочки і поїдемо навесні, аби, так би мовити, провідати наші деревця, подивитися, чи всі вони прижилися. На майбутнє ми залюбки братимемо участь в акції "Створюємо ліси разом". Запрошуйте, ми готові попроцювати!
Утім, для того, щоб садити ліси, потрібна відповідна територія, непридатна для будь-яких інших цілей. А ще - офіційно погоджене рішення.
- Для реалізації програми "Зелена планета" ми не використовуємо землі сільськогосподарського призначення, на яких аграрії сіють культури. Під програму підпадають території, непридатні для ведення сільськогосподарських робіт. Але вони мають бути офіційно виділені під заліснення рішенням сесії міської чи сільської ради, - говорить директор ДП "Старокостянтинівське лісове господарство" Юрій Грачук. - Маємо позитивне рішення по Миролюбненській ОТГ. По Старокостянтинівській громаді питання гальмується, оскільки депутати на сесії не голосують за всі земельні питання, зокрема і за наше. Було б добре, якби вони виключили політичну складову з питання, яке стосується покращення екології. Маємо сприятливі погодні умови, суху осінь, коли можна було б активніше заліснювати відповідні території, але ми не можемо цього робити, бо немає відповідних рішень. На весну для посадки саджанців у нас залишається всього 13 га (це вже з врахуванням запланованих за зиму рубок). Якщо не буде розуміння з боку ОТГ про виділення землі під нові ліси, ми не зможемо нічого зробити.
Нагадаємо, минулого тижня понад 7 тисяч саджанців дубів висадали в урочищі "Баглаї".
Оксана РАДУШИНСЬКА
фото: Петра РАДУШИНСЬКОГО
 

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)