Понад 7 тисяч саджанців дубів висадали в урочищі "Баглаї"
16.11.2021 16:12 - давність новини 67 дн.

До участі в акції "Створюємо ліси разом" долучилися близько 30 людей зі Старокостянтинівської, Миролюбненської і Старосинявської територіальних громад, засадивши саджанцями ділянку у 2 гектари.
Хто сіє квіти - думає про кілька найближчих місяців, хто сіє пшеницю - думає про прийдешній рік, хто висаджує дерева - думає про наступні покоління.
Лісогосподарські заходи значно впливають на стійкість лісів, змінюють їхній рослинний і тваринний світ, можуть як покращувати, так і погіршувати стан лісових ґрунтів. Наслідками неправильно спланованих рубок можуть стати несприятливі зміни водності і погіршення якості води у річках. Результати такої неправильної діяльності час від часу спалахують екологічними проблемами у різних куточках держави.
Нарізі в Україні впроваджується президентський проєкт "Зелена країна", мета якої - в межах акції «Створюємо ліси разом», за 10 років збільшити площі лісів на один мільйон гектарів. Задля цього у найближчі три роки прагнуть висадити в Україні один мільярд дерев. І поки політики сперечаються на тему реальності втілення ініціативи, лісівники планомірно роблять свою роботу для майбутніх поколінь - висаджують молоді ліси на нових територіях і на відновлювальних ділянках.
Чергова акція, організована ДП «Старокостянтинівське лісове господарство», відбулася в урочищі "Баглаї" Самчиківського лісництва. За один день заліснили 2 га території, висадивши 7100 саджанців двохрічних дубків. До участі в акції "Створюємо ліси разом" долучилися близько 30 людей зі Старокостянтинівської, Миролюбненської і Старосинявської територіальних громад. Ліси не підпорядковуються адміністративним реформам і ростуть у межах лісових господарств на своїх одвічних місцях, буквально, вкорінившись у землю, яка легко перетинає умовні кордони тергромад. Висаджували ліс працівники лісгоспу, лісництва, представники місцевої влади, школярі, студенти, мешканці кількох навколишніх сіл.
Кручок Сергій, лісник із 14-річним стажем роботи, розповідає, що долучився до акції разом із 14-ма мешканцями сіл Баглаї, Лажева, Бабине та Пилява. За його словами, люди активно відгукнулися на заклик попрацювати на посадці лісу, який розташований на території двох колишніх районів - Старокостянтинівського і Старосинявського - і охоплює 315 га. Схожі акції є щорічними, оскільки на місці планової вирубки лісів мають рости нові дерева, наявність яких забезпечується працівниками лісогосподарської галузі. 
- Років за 80-90 ці дуби, які висаджуємо сьогодні, набудуть товарної якості, тобто, будуть придатними до вирубування і переробки, - розповідає лісник. - А доти вироблятимуть кисень і будуть виконувати інші функції для покращення екології.
Чоловік навіть приблизно не може підрахувати, скільки посадив дерев за час своєї професійної діяльності. 
- Багато, - каже. - Дуже багато!
Одинадцятикласник Валентин Огороднік із села Ілляшівка також говорить, що посадив не одне дерево у житті. Щоправда, дотепер це були переважно фруктові дерева в домашньому господарстві. До посадки дерев юнак долучився, аби допомогти своєму братові і загалом - екології планети. У майбутньому не планує працювати в лісогосподарській галузі, але до схожих акцій, запевняє, долучатиметься і надалі. А ось його брат Андрій Захарчук вже обрав собі фах, пов'язаний з лісом. Хлопець навчається на 4 курсі Кременецького лісотехнічного коледжу, у майбутньому отримає диплом молодшого спеціаліста майстра лісу.
- Я проходив практику в Самчинецькому лісництві і сьогодні допомагаю своїм старшим колегам із посадкою лісу, - говорить він. - Акція "Створюємо ліси разом" важлива для озеленення планети, для покращення екології і для відтворення лісів, аби не було дефіциту деревини. Ми ж бачимо, що сьогодні змінюються тенденції, люди відходять від масового використання популярного раніше пластику, повертаються до природних матеріалів. 
Андрій зазначає, що за час практики отримав чимало корисних знань від старших колег, які охоче діляться набутим практичним професійним досвідом. 
До слова, саме з практичного майстер-класу розпочалася сьогоднішня акція. Хибно думати, що садити дерева - простіше простого. Як і в будь-якій справі, якщо не підходити до неї поверхнево, потрібні певні знання. Лісничий Самчиківського лісництва Володимир Маркевич розповідає, що усім присутнім, головно тим, хто вперше бере участь у садінні лісу, розповіли і показали принцип роботи, не забувши наголосити на дотриманні техніки безпеки і карантинних вимог, в яких натепер живемо.
Молоді дубки садили під меч Колесова (ручний інструмент, вузька сталева лопата для посадки сіянців і саджанців. - прим.ред). Оскільки територія заліснення горбиста, тож лісопосадочну машину неможливо було використати. Відстань між рядами 4 метри, а деревця висаджували за 70 см одне від одного. Розмістивши саджанець у лунку, засипали землею і добре затрамбовували, аби в землі не залишилося повітря і там не почали розвиватися шкідливі мікроогранізми та гниль.  
- Цьогорічна ділянка для посадки лісових культур - рубка головного користування 2021 року. Її зрізали, зачистили, проклали борозни і отепер вже засадили саджанцями, - підсумовує Володимир Маркевич.
Кор.: Чи всі добре зрозуміли технологію садіння лісу, ні за ким не доводилося переробляти?
- Ні. Всі, навіть ті, хто перший раз виконує таку роботу, впоралися з нею добре, гарно йшли! - запевняє лісничий.
Акція відбулася за участі директора Старокостянтинівського лісгоспу Юрія Грачука та заступників міського голови Старокостянтинова Миколи Кошика і Володимира Богачука. 
- Сьогодні ми, усі спільно, зробили гарну справу: долучившись до реалізації проєкту президента України "Зелена планета", посадили на цій ділянці лісу тисячі саджанців дуба. Оскільки це дерево росте 80-100 років, тож оцієї миті ми робимо свій внесок у майбутнє, думаючи про наших дітей і внуків. Ліс - унікальне середовище, яке захищає всю планету від негативних проявів зміни клімату. Попрацювали сьогодні гарно! Не легка це робота, скажу чесно. Але, коли бачиш результат своєї роботи, розумієш її значення, тоді втома минає дуже швидко, а залишається радість, - поділився емоціями Володимир Богачук.
За інформацієї прес-служби ДП «Старокостянтинівське ЛГ", загальна лісовідновлена площа по лісгоспу складає 12,5 га. В Антонінському, Грицівському, Старосинявському, Самчиківському, Сковородецькому, Красилівському лісництвах висадили 39682 штуки саджанців породи дуб і модрина.
Тож, нехай ростуть ліси, розчісуючи верховіттям пелехаті хмари і проникаючи корінням у глибину земної твердині. Заради життя людей на планеті Земля.
Оксана РАДУШИНСЬКА
фото: Петра РАДУШИНСЬКОГО

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)