КРОНУВАННЯ ДУБА
24.11.2021 14:32 - давність новини 59 дн.

 Дуб – величне і прекрасне дерево, символ грунтовності і довговічності.  Дуби добре адаптуються в різних природних умовах, деякі види витримують морози до -60С. Протягом усього життя рослини можна спостерігати інтенсивне зростання головного стебла. Верхівкове зростання відбувається набагато швидше, ніж зростають бічні пагони, тому дуб відноситься до рослин з моноподіальним розгалуженням. Постійно зростаючий стовбур рослини буде потужним і прямим, але він може бути не один. Хаотично зростаюча крона додасть рослині недоглянутий вигляд, тому її необхідно формувати, тобто обмежувати зростання гілок. Для цього гілки дуба потрібно своєчасно обрізати, роблять це раз в два-три роки, використовуючи різні способи.
      З метою вирощування високопродуктивних дубових насаджень ДП “Старкостянтинівське лісове господарство” продовжує проведення робіт по кронуванню дуба. Молоді дубки обрізають для формування основного пагона, дорослі – для запобігання обвалення слабких фрагментів, крім аварійних частин, спилюють гілки, які схрещуються, переплітаються, ростуть усередину крони і заважають розвиватися здоровим паросткам, видаляють тільки тонкі гілки з діаметром до 6-10 см.,температура повітря, в період проведення робіт, не повинна опускатися нижче -5 ° С, бо дерево може промерзнути біля місця зрізу і загинути.
       Відповідні роботи по кронуванню молодих дубів  в поточному році уже проведено в Самчиківському, Антонінському, Сковородецькому та Красилівському лісництвах.
Прес-служба ДП «Старокостянтинівське ЛГ»

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)