ЛІСОВІ ПОЖЕЖІ – ЦЕ СТРАШНЕ ЛИХО!
11.09.2021 14:58 - давність новини 42 дн.

Під час пожежі гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигорає лісова підстилка і верхній шар ґрунту. За кілька хвилин вогонь може знищити те, що виросло за багато десятиріч.
 Основна причина їх виникнення — порушення протипожежних правил відпочиваючими та спалювання сухої трави на прилеглих до лісових масивів сільськогосподарських угіддях.
Для запобігання пожежам працівниками ДП «Старокостянтинівське ЛГ» влаштовані спеціальні протипожежні смуги. Проте головним в охороні лісів від пожеж є суворе дотримання відпочиваючими правил пожежної безпеки в лісах.
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу;
- розведення багать у лісі;
– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
– курити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети;
– залишати у невизначених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір‘я тощо;
– звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
Експерти стверджують, що дим від лісових пожеж негативно впливає на легеневу та серцево-судинну систему людини майже відразу.
Шкідливі частинки складаються з крихітних фрагментів попелу, бруду і диму в атмосфері . У той час, як більші частки подразнюють очі та горло, тонкі дисперсні є більш небезпечними, оскільки можуть проникати глибоко в легені і навіть в кругообіг.
Шановні громадяни! Якщо ви помітили загоряння в лісах негайно телефонуйте черговому за номером тел.3-23-73, або за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків. Бережіть себе та природу!
Прес-служба ДП «Старокостянтинівське ЛГ»

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)