ЗМІ про нас
18.09.2019 09:29 - давність новини 255 дн.

Автор: Starkon.Sity офіційний блог міста starkon.city/read/rayon/43490/pracya-lisivnikiv-vazhka-a-chasom-i-nebezpechna-pro-robotu-lisovogo-gospodarstva-rozpovidae-direktor-

У третю неділю вересня своє професійне свято відзначають працівники лісової галузі.
Державне підприємство «Старокостянтинівське лісове господарство» було організоване 84 роки тому на базі бувшого Старокостянтинівського лісництва. На сьогодні господарство займає площу 17 485 гектарів на території Шепетівського, Полонського, Теофіпольського, Старокостянтинівського, Красилівського та Старосинявського районів.
Серед основних напрямів діяльності підприємства — проведення заходів по відтворенню лісів, підвищенню їх продуктивності та якості, створення насаджень із швидкоростучих порід деревини, забезпечення раціонального використання земель лісового фонду, а також безперервне і невиснажливе лісокористування; охорона лісів, ведення мисливського господарства, заготівля деревини.
Напередодні професійного свята директор Старокостянтинівського лісового господарства Юрій Грачук зустрівся із журналістами міста та району та розповів про основні напрямки роботи, здобутки та проблеми підприємства.
— У структурі нашого господарства Грицівське, Антонінське, Красилівське, Сковородецьке, Старосинявське та Самчиківське лісництва. Обслуговують їх 216 працівників. Більшість з них займається важкою, а часом і небезпечною працею. Це справжні трудівники лісу, котрі виконують великий об’єм робіт, мають ненормований робочий день. До прикладу, цілодобово доводиться здійснювати охорону лісу від «чорних лісорубів», вести спостереження у період високої пожежної небезпеки.
Значну увагу ми приділяємо відтворенню лісів. Щоб виріс ліс потрібно від 80 до 120 років в залежності від породи. Лише навесні цього року було створено близько 80 гектарів нового лісу, попереду ще й осіння посадка. Для вирощування посадкового матеріалу закладаємо власні розсадники, на яких щорічно вирощуємо молоді деревця та як лісових, так і декоративних видів. Асортимент вирощуваних порід достатньо широкий, зокрема, дуб звичайний та північний, сосна звичайна, різноманітні горіхи, клени, модрина, ялина.
Спільні навчання працівників лісгоспу з пожежниками Спільні навчання працівників лісгоспу з пожежниками
Окрім вирощування посадматеріалу на розсадниках під відкритим небом в лісгоспі вирощують розсаду і в теплицях та парниках, а також у спеціальних горщиках — так звана закрита коренева система.
 Навесні лісгосп провів посадку лісових культур на незаліснених ділянках. При річному плані в 70 гектарів нам уже весною вдалося засадити площу у 78 гектарів. На більшості ділянок висадили дуб звичайний, а також бук європейський, модрину, горіхи. При посадці використовуємо декілька порід посадкового матеріалу на відміну від чистих лісових культур, які створюються за допомогою лише однієї породи.
ьогоріч на початку літа нами вперше було висаджено нову для України породу павловнії, або ще як її називають адамове дерево. Вона є однієї з найбільш швидкорослих порід. Приблизно за 10 років сягає 20 метрів висоти та 40 сантиметрів у діаметрі стовбура. А цього достатньо для заготівлі цінної деревини. Після зрізування з пня проростає новий пагін, з якого з віком утворюється нова рослина, за якістю не гірша за материнську. Всього на території нашого лісгоспу висаджено понад 300 сіянців павловнії на площі 0,5 гектара.
Розповів директор лісгоспу і про основні проблеми з якими наразі стикаються лісівники.
— За останні роки значно знизилась реалізація продукції, проте це проблема не лише нашого підприємства, а й усієї лісової галузі України. Крім того зменшилась світова ціна на деревину.
Які і усі лісівники постійно боремося з «чорними лісорубами», які шкодять лісовим угіддям. Аби взяти собі 1,5-2 куба цінної деревини такі лісоруби нищать десятки дерев. У таких випадках ми співпрацюємо із поліцією, фіксуємо правопорушення, складаємо протоколи, але, на жаль, це не вирішує проблеми.
Звичайно цікавило журналістів і питання фінансової стабільності підприємства.
Як розповів Юрій Грачук, за 8 місяців цього року підприємство реалізувало продукції на більш як 54 мільйони гривень. Свою продукцію лісгосп продає українським підприємствам через аукціони. На експорт підприємство не працює, оскільки, це заборонено.
Крім того, за цей період лісгосп сплатив до бюджету понад 18,5 мільйонів гривень податків. Середня заробітна плата на підприємстві складає 17602 гривні. Але при цьому, зазначає керівник, лісгосп відчуває брак кадрів, особливо у сільській місцевості.
У переддень свята у ДП «Старокостянтинівське лісове господарство» вітали своїх працівників та відзначили кращих. Серед них: Володимир Маркевич, лісничий Самчиківського лісництва, Микола Бондар, заслужений лісівник України, майстер лісу Самчиківського лісництва, Володимир Шиян, лісник Самчиківського лісництва, Геннадій Файчук, вальник Самчиківського лісництва, Василь Поліщук, вальник Сковородецького лісництва, Віктор Ковальчук, тракторист Сковородецького лісництва, Віктор Назарова, Микола Коханський, Володимир Янковський, водії автотранспортного засобу на вивезенні лісу гаража, Світлана Костишина, верстатник деревообробного верстата цеху переробки деревини, Володимир Дзюба, електрогазозварник лісокомплексу, Алім Новоселецький, ветеран лісової галузі, в минулому лісничий Сковородецького лісництва.
У день професійного свята прийміть найщиріші слова вдячності за вашу самовіддану працю. Міцного здоров’я, миру, щастя та добробуту вам та вашим родинам.
Нехай доля посміхається щасливими днями, а добрі справи відгукуються в серцях людей повагою і теплим словом.

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)