Заготівля жолудя
9.10.2018 11:03 - давність новини 253 дн.
Категорія: Загальні новини

      Відновлення лісів здійснюється як природним так і штучним способами. Основною умовою створення високопродуктивного, біологічно стійкого лісового насадження є забезпечення лісогосподарських підприємств високоякісним насінням із гарними спадковими властивостями.
      Працівники ДП «Старокостяниніаського лісового господарства» чималу увагу приділяють питанням збору лісового насіння, щоб мати змогу вирощувати саджанці основних лісоутворюючих порід.
      З вересня у лісництвах ДП «Старокостянтинівське ЛГ» почалась заготівля лісового насіння. Триватиме вона упродовж двох місяців. Окрім працівників лісового господарства, до збору жолудів долучились, учні        Самчиківського шкільного  лісництва Роботу розпочали з правил техніки безпеки під час перебування у лісі, яку провів т.в.о. лісничого Самчиківського лісництва Маркевич В. О. , а також розповів основні правила збирання та заготівлі лісового насіння. Пояснив, що заготівля високоякісного насіння головних лісоутворюючих порід, його переробка й зберігання, а також забезпечення збереженості стандартного посадкового матеріалу в обсягах та асортименті, необхідних для виконання лісокультурних робіт, дасть змогу досягти високих показників у роботі з лісовідновлення та лісорозведення.
      Збір насіння певних груп деревних порід має свої особливості. Скажімо, велике насіння дуба збирають після його опадання. Найперше опадає порожнє та пошкоджене насіння, дещо пізніше – здорове та високоякісне. Для того щоб відділити неякісне насіння від здорового, його занурюють у воду – неповноцінне та пошкоджене  насіння спливає на поверхню. Так  від початку заготівельної кампанії працівниками лісгоспу зібрано тонну жолудів дуба звичайного.

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)