Відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Старокостянтинівській райдержадміністрації
5.07.2019 09:09 - давність новини 131 дн.

 
3 липня заступник голови районної державної адміністрації Людмила Гнатюк провела засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Старокостянтинівській райдержадміністрації.  В роботі комісії  брав участь  працівник державної лісової охорони лісгоспу провідний мисливствознавець району Мовчан О.М.
У вступному слові Людмила Гнатюк наголосила, що надзвичайно напруженою і загрозливою залишається епізоотична ситуація по африканській чумі свиней в Україні. "Наші першочергові завдання – це виконання рішень Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій обласній державній адміністрації та контроль виконання рішень відповідної комісії при райдержадміністрації. Розроблено відповідні заходи, які необхідно вжити, щоб мінімізувати ризик проникнення вірусу на територію Старокостянтинівщини. Від цього залежить подальша доля свиногосподарств та економіки району, епізоотична безпека держави", – зазначила Людмила Гнатюк.
Начальник управління Держпродспоживслужби в Старокостянтинівському районі Леонід Слободянюк вкотре наголосив на важливості "закритого" режиму роботи господасртв району у яких утримуються свині. Відмічено, що необхідно обладнати господарства огорожею, санпропускниками, дезбар’єрами, дезкилимками, працівникам видати спецодяг, спецвзуття, організувати харчування відповідно до вимог карантину, прання одягу та недопустимість утримання працівниками господасртв свиней у власних домогосподарствах.
Також під час засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Старокостянтинівській райдержадміністрації заслухано інформацію Мовчана О.М.  щодо обстежень мисливських угідь та відкриття сезону полювання на підконтрольній території. 
Членами комісії розглянуто питання щодо паспортизації та щеплень проти сказу мисливських собак, необхідності проведення роз’яснювальної роботи з мисливцями щодо епізоотичної ситуації із захворювання свиней на африканську чуму, відстеження популяції лисів, зайців, дикого кабана, захворюваності диких тварин на сказ. Наразі карантинних обмежень щодо сказу по мисливським угіддям району не введено. Під час перевірки на території мисливських угідь Старокостянтинівського району не виявлено фактів загибелі тварин та птиці, що свідчить про благополучність щодо епізоотичного стану.
Прес-служба ДП “Старокостянтинівський лісгосп”

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)