Своєчасно проведено догляд за декоративним посадматеріалом
28.08.2018 14:33 - давність новини 4 р.
Категорія: Загальні новини

       Весною 2018 року на території контори ДП “ Старкостянтинівський  лісгосп” було проведено реконструкцію озеленення території. 
Старі декоративні рослини які переросли та втратили свою естетичну цінність були замінене на нові. Для посадки використовувалися карликові форми ялини колючої, ялини канадської, штамби кипарисовика, сосни, бересклету та бука. 
       Однак молоді пагони які дали в цьому році приріст почали всихати. Спільними зусиллями інженера з охорони та захисту лісу Куліша О. В. та головним спеціалістом відділу карантину рослин ГУДПСС в Хмельницькій області Козерацької Л. Є. було встановлено першопричину - попелиця зелена яблунева (Aphis pomi). Суша та жарке літо посприяло розвитку та враженню молодих пагонів декоративних рослин тлею.
Попелиці - небезпечний шкідник, який вражає яблуню, грушу, горобину й інші плодові та декоративні дерева. Попелиці поселяються колоніями на молодих пагонах і листках, вони вражають рослини з весни й до пізньої осені, хоботом проколюють шкірочку листків, пагонів і навіть плодів і висмоктують з них соки. Ушкоджені листки скручуються, деформуються і відмирають, а пагони викривляються, перестають рости. Порушується дихання через листкову поверхню, затримується ріст, рослина вибивається із сезонного ритму розвитку. У неї не встигають до заморозків визрівати рослинні тканини, що різко знижує зимостійкість.
Працівниками лісогосподарського відділу було проведено обробку рослин інсектицидом для знешкодження шкідника та профілактики на ще не уражених рослинах. 

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)