Спекотна пора в лісівників старокостянтинівщини
18.07.2019 16:28 - давність новини 2 р.

Кожна пора року має свою специфіку у циклі лісокультурних робіт. Наразі – активна пора проведення доглядів за молодими культурами.

Своєчасний догляд за лісовими культурами є обов'язковою умовою у роботі лісівника. Адже від цього залежить приживлюваність і ріст майбутніх лісів. Крім цього знищення бур'янів та порослі малоцінних порід суттєво знижує ймовірність поширення вогню у лісових масивах.

Основною метою доглядів за лісовими культурами є створення умов для росту основних лісоутворюючих порід, покращення водного та температурного режиму, усунення негативного впливу трав'янистої рослинності та другорядних порід, для яких цього року у зв'язку з великою кількістю опадів, високою температурою склалися сприятливі умови для їх росту та розвитку. Вступаючи в конкуренцію з  цінними лісоутворюючими породами вони  швидко виснажують грунтові умови, тим самим пригнічуючи ріст лісових культур, забираючи вологу, світло та поживні речовини. Забур’яненість є причиною поганого стану та загибелі лісових культур. Тому проведення саме своєчасних доглядів впливає на приживлюваність і ріст сіянців.

Догляди включають в себе комплекс з агротехніних і лісівничих заходів що спрямовані на поліпшення умов приживлюваності й росту лісових культур.

Поряд з уже звичними ручними прополками та обкошуваннями в останні роки основний акцент робиться на механізацію праці, зокрема на використання кущорізів та суасної тракторної техніки в агрегаті з сучасними культиваторами та мульчерами.

Використання таких агрегатів вимагає більш ретельного очищення ділянок від порубкових залишків і пониження пеньків. Та додаткові затрати на підготовку ділянки сповна компенсуються високою продуктивністю, адже за зміну такий агрегат, залежно від умов праці здатен виконати від 1 до 2-х га доглядів.

Від початку року лісівники старокостянтинівщини створили нові ліси на площі в понад 70 га, а провели доглядів на площі, що становить майже 300 гектарів, а це близько 40% від необхідного обсягу. 

Прес-служба ДП “Старокостянтинівський лісгосп”


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)