Проведено семінар-нараду з керівниками та спеціалістами служб охорони праці підприємств міста на базі ДП «Старокостянтинівський лісгосп»
25.04.2019 15:53 - давність новини 3 р.
Категорія: Загальні новини

      9 квітня 2019 року в актовій залі ДП “Старокостянтинівське лісове господарство” під головування начальника управління соціального захисту населення Шабельник Н.І. відбулася семінар-нарада з керівниками та спеціалістами служб охорони праці підприємств, установ та організацій міста Старокостянтинів різної форми власності та господарювання. Захід відбувся з метою детального роз'яснення покрокового алгоритму порядку проведення попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічному обов'язковому медичному огляді осіб віком до 21 року, а також правильності та своєчасності проведення атестації робочих місць за умовами праці та інших важливих питань охорони праці і безпеки життєдіяльності на території міста.
      У семінар-нараді прийняли участь представники управління соціального захисту населення, Старокостянтинівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області, Управління Держпраці у Хмельницькій області, Старокостянтинівської центральної районної лікарні, керівники та спеціалісти служб охорони праці підприємств, установ та організацій міста Старокостянтинів різної форми власності та господарювання.
     Під час семінару були розглянуті такі питання як: актуальні проблеми охорони праці та безпеки життєдіяльності на території міста, про порядок проведення медичних оглядів працівників, про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, про роботу Старокостянтинівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області з питань профілактики виробничого травматизму та відшкодування шкоди потерпілим. 
Про роботу місцевої влади з питань охорони праці у вступному слові доповіла начальник управління соціального захисту населення Шабельник Н.І. Зокрема, вона доповіла присутнім про основні заходи міської влади щодо профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань. Особливий акцент був зроблений на впровадженні на підприємствах міста програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в м.Старокостянтинів до 2022 року. Крім того присутніх було проінформовано, що у місті триває прийом заявок від підприємств щодо у часті в міському огляді-конкурсі на кращу організацію роботи з охорони праці, зниження травматизму, професійних захворювань та загибелі працюючих на виробництві. 
      Під час заходу представники підприємств брали активну участь у в обговоренні висвітлених питань. Особливу зацікавленість викликало питання проведення медичних оглядів працівників. Представники Управління Держпраці у Хмельницькій області Токар О.А. (начальник відділу з питань гігієни праці) та Мамчур В.В. (лікар з гігієни праці) дали вичерпні відповіді на поставлені питання та детально роз'яснили порядок проведення медичних оглядів відповідно до наказу МОЗ №246 від 21.05.2007 року “Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій”.    
     Головний спеціаліст-експерт з умов праці управління соціального захисту населення Гордійчук В.В. у деталях  висвітлив питання проведення атестації робочих місць за умовами праці відповідно до постанови КМУ від 01.08.1992 року №442 “Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці”. Також він проінформував присутніх, що у 2018 році атестація робочих місць проведена на 17 підприємствах міста, на яких атестовано 131 робоче місце. За результатами атестації працівникам правомірно визначені відповідні пільги та компенсації за роботу в шкідливих та важких умовах праці, а саме у вигляді: пільгового пенсійного забезпечення за Списком №2 (37 осіб), додаткових відпусток (331 особа), оплати праці в підвищеному розмірі (331 особа), спецхарчування у вигляді молока (26 осіб).
      По питанню роботи Старокостянтинівського відділення Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області з питань відшкодування шкоди потерпілим та профілактики виробничого травматизму інформували присутніх начальник відділення Василик В.М. та страховий експерт з охорони праці Дехтярук В.М. Так, представниками Фонду було відмічено зменшення виробничого травматизму на підприємствах міста, а також проаналізовані основні недоліки, що виявлені під час перевірок страховим експертом підприємств. 

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)