ОБСТЕЖЕННЯ ПРОВЕДЕНО
8.02.2018 16:48 - давність новини 3 р.
Категорія: Загальні новини, Оперативна інформація

Працівниками Державної лісової охорони ДП “Старокостянтинівське лісове господарство” на чолі з головним лісничим Бородійом І.М., інженером охорони та захисту лісу Юр'євим А.А., мисливствознавцем Мовчаном О.М., лісничим  Самчиківського лісництва Бондаром М.С.,  за участю Головного спеціаліста з питань екології та природних ресурсів управління агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Старокостянтинівської районної державної адміністрації  Рябової І.В., голови Ладижзької сільської ради Білого В.Г.,, депутата Ладижзької сільської ради Філунця М.А., громадського активіста Конопліцького Д.Ю. проведено обстеження насаджень в яких переважаючими породами є сосна звичайна та ясен звичайний в об'єктах природно-заповідного фонду. Встановлено, що насадження втрачає біологічну стійкість під впливом шкідників лісу на тлі комплексу еколого-кліматичних факторів.  
Хвойним породам шкоди завдає ціла низка короїдів: короїд шестизубчастий —I pssexdentatus Boern. трапляється повсюдно. Пошкоджує всі види сосни, ялин, смерек, модрин. два покоління за рік; короїдгравер —Pityogeneschalcographus L.Трапляється повсюдно. пошкоджує сосну, кедр, ялину. Дві генерації за рік; короїдтипограф —Ipstypographus L. пошкоджує багато видів ялин, рідше сосну, кедр, дуже рідко — інші хвойні. Для хвойних насаджень лісгоспу, є важивим моніторинг за найбільш поширеним шкідником вершинним короїдом — Ips acuminatus. Площа хвойних насаджень Держлісфонду становить 1542,7 га,  в  даний час проведено обстеження на 102,6 га, з яких 8 га становлять насадження природно-заповідного фонду, в яких запроектовано проведення санітарно-оздоровчих заходів. 
В цілому  соснових насадженнях  лісгоспу ознаками широкого розповсюдження вершинного короїда особливу увагу слід звертати на наявність так званого “гілкопаду” та наявність “стрижених” пагонів, що вказує на заселення дерев шкідниками лісу. Також потрібно зважати на зміну кольору забарвлення хвої від темно-зеленого до світлих відтінків, а також до бурих та рудих кольорів.  
Крім того важливим на сьогодні є процес розладнання ясеневих деревостанів. Навіть і в безлистяному стані при проведенні візуального огляду спостерігається велика кількість плодових тіл, ризоморф, пухлин. Слід відмітити, також ураження дерев ясена небезпечною хворобою бактеріальним раком (Pseudomonas syringae). Рак характеризується утворенням пухлин з пустотами заповненими бактеріальним слизом. Ураженні дерева відмирають не завжди, хвороба хронічна. Також  в насадженнях є наявність численних вивалених дерев ясена, що свідчить про дію в насадженні осередку кореневих гнилей. На корені, комлевій частині і на висотістовбура до 3 м виявлено білу, корозійну забалоневу гниль, з чорними лініями. В умовах хронічного ослаблення деревостану виникають локальні осередки стовбурових шкідників, так званих “вторинних шкідників”. Встановлено стовбуровий та комлевий тип заселення шкідниками, в яких також переважають короїди, зокрема малий ясеневий лубоїд (Hylesinus fraxini Panz).
В таких умовах завданням працівників Державної лісової охорони лісгоспу є забезпечити вчасне виявлення та вживання необхідних заходів по упередженню винекнення великих осередків шкідників та хвороб лісу та недопущення втрат технічної якості якості деревини і біологічної стійкості насаджень.

Прес-служба  ДП « Старокостянтинівського лісгосп»

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)