«КОНКУРС - ЗМАГАННЯ ВАЛЬНИКІВ ЛІСУ НА ПІДПРИЄМСТВІ»
2.08.2019 14:28 - давність новини 127 дн.

Однією із найнебезпечніших та відповідальних професій  є робота вальника лісу. Від його вміння та майстерності залежить результат майже столітньої праці лісівників, які дбайливо з року в рік вирощували ліс. 
З метою вдосконалення майстерності, престижу професії вальників лісу та безпеки праці на лісозаготівлях, на виконання постанови ради обласного Товариства лісівників України від 01.07.2019 року проведено змагання вальників лісу державного підприємства «Старокостянтинівське лісове господарство».
Цьогорічне проведення змагань проводилося в два етапи. Перша частина змагань була проведена в Сковородецькому лісництві, в кварталі 11 виділі 21. Саме там виконувалася дисципліна «Звалювання дерева», в якій  учасник повинен протягом 3 хвилин, дотримуючись усіх правил техніки безпеки, повалити дерево так, щоб воно лягло в зазначену точку. Для трьох із шести учасників вдалося виконати вправу на «відмінно», вони «забили» зваленим деревом центральний кілок.
Друга частина змагань відбулася на Лісокомплексі підприємства, що дало змогу якомога більшій кількості людей блище познайомитися із тонкощами професії лісоруба . За цим чудовим дійством спостерігали не тільки працівники підприємства, а й охочі жителі міста. Конкурсанти змагалися в наступних дисциплінах:
«Монтаж нового ланцюга», у цій вправі учаснику пропонується розібрати і зібрати пильний апарат пилки., 
«Розкряжування стовбура комбінованим різом», учасник повинен відрізати від двох стовбурів диски не тонше 3 см і не товще 8 см. При цьому половину діаметра дерева до червоної лінії він повинен різати знизу, а іншу частину - зверху. Ця вимога відноситься до обох стовбурів.
«Точне розкряжування» ,  учасник повинен відрізати по диску від двох колод, не пошкодивши настил, на якому лежить колода. Товщина диска - від 3 до 8 см. Диск відрізається під прямим кутом до поздовжньої осі колоди 
«Відокремлення сучків» , всі учасники виконують обрізку сучків на деревині одного виду. Для кожного учасника готується відциліндровані колоди. Кілька колод готують про запас. Завдання учасника - якомога швидше і рівніше зрізати сучки.
Учасниками змагання були кращі вальники з лісництв підприємства, яким була надана честь представляти свій підрозділ. 
Кожна з вправ оцінювалась за суворо регламентованими правилами затвердженими Міжнародною асоціацією чемпіонатів серед лісорубів. Всі дисципліни змагань базуються на реальних операціях, що виконуються лісорубами щодня. Комісію-журі конкурсу-змагань очолював директор лісгоспу Юрій Грачук, до її складу входили також головний інженер лісгоспу Олександр Остапенко, інженер з охорони праці Катерина Вихівська, Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства  представляв заступника начальника управління Колесник Володимир Григорович, який особисто котролював «етап звалювання дерева» де детально роз’яснював та демонстрував поетапне проведення валки дерева.
Переможцем змагань став Олександр Ільющенко – лісоруб 6 розряду Антонінського лісництва. Він і буде представляти підприємство на обласних змаганнях вальників лісу які відбудуться на базі ДП «Славутське лісове господарство» 9 серпня 2019 року. Друге місце зайняв лісоруб 6 розряду Грицівського лісництва Прохорчук Андрій, ну а третє місце посів лісоруб 6 розряду Самчиківського лісництва Володимир Федорчук.
Побажаємо Ільющенку Олександру достойно представити  ДП «Старокостянтинівський лісгосп» на обласних змаганнях.
Прес-служба ДП «Старокостянтинівське лісове господарство»

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)