Деревинна – цінний природний відновлювальний ресурс
17.11.2020 15:36 - давність новини 12 дн.

       Деревина є цінним природним ресурсом і найбільш ефективним джерелом енергії (крім природного газу) для отримання тепла. Як конструкційний матеріал, вона, на відміну від інших матеріалів (метал, пластик, скло, цегла тощо), найбільш пристосована до біосистеми людини, задоволення її культурних, естетичних та екологічних потреб. Деревні ресурси досить швидко, порівняно з корисними копалинами, відновлюються і в країнах з достатнім лісовим фондом вони можуть замінювати традиційні джерела постачання енергії, що є чинником енергетичної безпеки.
      Україна посідає лише восьме місце за відсотком лісистості в Європі. Фактична лісистість України складає 16,1%, що на 3,9% нижче за оптимальну. Тому деревина є стратегічно важливим видом сировинних ресурсів, раціональне використання якого є важливим складником екологічної безпеки України. 
     Використання відновлюваних джерел енергії, насамперед, біомаси є на часі, оскільки дає змогу зменшити залежність України від імпортованих енергоносіїв та підвищити рівень енергетичної безпеки.  Біомаса, на відміну від інших відновних джерел енергії, є універсальним джерелом енергії, яке можна використовувати як для виробництва електричної та теплової енергії, так і для отримання біопалива. Вартість біомаси як палива в перерахунку на одиницю енергії (ГДж) суттєво менша від вартості природного газу. 
      Деревина, як промисловий ресурс, на даний час стає все популярнішою у світі. Враховуючи відновлюваність, екологічність походження, невеликі затрати енергоносіїв при отриманні готового продукту, відсутність шкідливих речовин у складі, відсутність шкідливих відходів при переробці та утилізації, високі технічні показники, легкість обробки і т.п. Як паливо деревина характеризується високим виходом летючих горючих речовин – до 85% та незначним вмістом золи – в середньому до 1%, а також відсутністю сірки (основного корозійного компонента димових газів). Ці факти дуже вигідні як з точки зору ефективності експлуатації, так і з екологічної точки зору, оскільки спалювання дров найменш шкідливе для атмосфери, а при використанні сучасних котлів, які спеціально спроектовані для роботи на дровах, дає можливість отримувати дешеве та ефективне опалення. 
      Використання дров’яної деревини для опалення приватних будинків на території діяльності ДП «Старокостянтинівський лісгосп» є надзвичайно важливим і перспективним напрямком щодо питань зменшення використання дорогого природного газу та інших викопних енергоносіїв. До слова, саме деревина та її відходи визнано в світі як одну з найкращих альтернатив природному газу. За еквівалентною теплотворною здатністю 4 кбм деревної біомаси заміняють 1000 кбм природного газу.          Окрім того, деревина являється місцевим відновлювальним ресурсом, використання якого стимулює розвиток регіональної економіки, не потребує складних та затратних схем транспортування, проста у використанні.
      Лісівники ДП «Старокостянтинівський лісгосп» готові максимально забезпечити споживачів дров'яною деревиною. З питань придбання та отримання додаткової інформації звертайтеся за телефоном: (03854) 3-20-90; 0686461185.
       Прес-служба ДП "Старокостянтинівський лісгосп"

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)