ЧОРНИЙ ЛЕЛЕКА
24.05.2021 16:12 - давність новини 1 р.

Майже кожному добре відомий великий білий птах – лелека, що здавна живе серед людей і будує гнізда в населених пунктах, на деревах і дахах хат. Але мало хто бачив його найближчого родича, що гніздиться у віддалених, глухих кутках старих заболочених лісів. Йдеться про чорного лелеку, який став нині рідкісним, зникаючим птахом, що занесений до Червоної книги України.
Лелека чорний дуже рідкісний птах, в Україні налічується близько 1,0 тис. гніздових пар. Зокрема на Хмельниччині чорний лелека зустрічається на півночі області.
Чорний лелека – лісовий птах, який найбільше полюбляє листяні ліси і заплави. Він веде потаємний спосіб життя й уникає шуму, дуже чутливий до візитів на гніздову територію.
Не рідкими є випадки, коли птахи залишають кладки внаслідок проведення поблизу лісогосподарських робіт ( у гніздовий період). На жаль, погане знання біології цього птаха часто призводить до того, що під час лісозаготівлі, навіть у позагніздовий сезон, у кращому випадку залишають тільки дерево з гніздом, а ліс довкола вирубують.
А тому, з метою здійснення охорони середовища існування, умов розмноження та шляхів міграції птахів та диких тварин, у період з 1 квітня по 15 червня щорічно встановлюється період тиші. У лісах та на об’єктах благоустрою заборонено роботи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою.
 
Прес – служба ДП «Старокостянтинівське ЛГ»

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)