Біологічні методи боротьби з шкідниками лісу
Лісопатологічне обстеження лісів
Лісопатологічне обстеження лісів
Хімічна обробка постійної лісонасіннєвої плантації модрини європейської
 
      Захист лісів від шкідників та  хвороб - це комплекс організаційних, економічних, правових та інших заходів, спрямованих на раціональне використання лісового фонду, збереження лісових насаджень від руйнування, знищення, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу на лісові насадження. 
На ліси впливає низка абіотичних, біотичних і антропогенних чинників, під дією яких зменшується приріст деревини, відбувається часткова втрата крон, всихання окремих дерев і насаджень. Серед чинників негативного впливу на ліси провідне місце посідають хвороби лісу та листогризучі шкідники.
     Санітарно-оздоровчі заходи проводяться на основі відповідних планів, які складаються щорічно на основі матеріалів лісовпорядкування, санітарних та лісопатологічних обстежень, з урахуванням специфіки, ступеня і періоду пошкодження насаджень, біології деревних порід, шкідників та збудників інфекційних хвороб. За результатами обстеження, лісові насадження призначаються до рубки. При відведенні рубок дотримується правильність відбору дерев в рубку, встановлюються терміни їх проведення.
Санітарний стан лісових насаджень задовільний.
     Проте, під впливом еколого-кліматичних факторів відбувається всихання деревостанів різного віку. Загальна площа пошкоджених насаджень на даний час складає 352 га, в тому числі хвойних – 107 га, листяних — 245.
Наземні біологічні заходи боротьби зі шкідниками лісу проведені на площі 360 га, що складає 108 % відповідно до  плану.
     Для підтримки належного санітарного стану в лісах підприємства, лісовою охороною проводяться щорічні лісопатологічні обстеження на площі 5500 га, своєчасно плануються та проводяться в них санітарно-оздоровчі заходи.
     Для попередження та недопущенню втрат від лісових пожеж лісогосподарські підприємства постійно підтримують в належному стані і в достатній кількості протипожежний інвентар, проводить роботу по утриманню протипожежних розривів та мінералізованих смуг, поновляються та встановлюються аншлаги та інформаційні панно на протипожежну тематику, організовують навчання лісової охорони по організації гасіння лісових пожеж, постійно проводять роз’яснювальну роботу серед місцевого населення, туристів та школярів. З настанням пожежонебезпечного періоду організовуються цілодобове чергування та патрулювання лісових масивів.  Результатом цієї роботи є недопущення за останні роки випадків загорянь в лісових масивах.