“ПОЛЮВАННЯ ... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою.” Іван Сергійович Тургенєв

Підгодівля звірів у зимовий час
Підгодівля звірів у зимовий час
На зимових стежках
ВЕДЕННЯ МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


На підприємстві належна увага приділяється відтворенню диких тварин і в цілому веденню мисливського господарства. Мисливське господарство державного підприємства “Старокостянтинівське лісове господарство” створена на базі Самчиківського лісництва та польові угіддя, загальною площею 3592,5га.
Одна з найболючіших проблем, яка стоїть перед мисливським господарством України вже кілька десятків років це браконєрство. Браконьє́рство (від фр. Braconnage) -незаконне добування природних ресурсів. Раніше термін «браконьєрство» стосувався тільки незаконного полювання і риболовлі, проте в даний час під браконьєрством розуміють також незаконну рубку лісу, незаконний збір рослин з Червоної книги, незаконний видобуток піску, гравію тощо. З метою збереження дикої фауни працівники лісництва, мисливствознавець району проводять охорону мисливських тварин від браконьєрства. За останні роки в мисливських угіддях лісгоспу не виявлено жодного випадку незаконного полювання. Під час проведення полювання на хутрового звіра та парнокопитних тварин, працівники державної лісової охорони проводять чергування в закріплених за ними урочищами, крім цього створені рейдові бригади для недопущення порушень закону України “Про мисливське господарство та полювання” та інших нормативно - правових актів у сфері полювання. 
Працівники державної лісової охорони роблять все для того, щоб попередити сказ та не допустити розповсюдження захворювання АЧС. Для цього проводяться роз'яснювальні роботи з мисливцями при важливість відмови від використання на полюванні мисливських собак. Приймають участь в заходах по недопущені сказу. Беруть участь у проведені відстрілу хижих та шкідливих тварин. Так, вже близько десятка років в мисливських угіддях підприємства не виявлено жодного випадку сказу. Регулювання чисельності хижих та шкідливих тварин проводиться і в сезон полювання на пушного звіра. 
Чисельність основних видів диких тварин в порівняні за останні 5 років не зменшилася. До основних видів мисливської фауни в умовах підприємства відноситься: кабан, козуля, заєць - русак, лисиця. 
З метою відтворення мисливських тварин, збереження і поліпшення середовища їх перебування проводяться біотехнічні та інші заходи, а саме встановлені попереджувальні знаки. В угіддях встановлені аншлаги. В господарстві є в належній кількості біотехнічних споруд - 20 годівниць, 42 солонці і три підгодівельних майданчика та виготовлений майданчик для оброблення відстріляної на полювання дичини. Для підгодівлі тварин у зимовий період заготовляється сіно, коренеплоди, закупляється зерно.

Протиепізоотична ситуація (АЧС)

Дозвільна документація