Постійна лісонасіннєва плантація модрини європейської
Постійна лісонасіннєва плантація модрини європейської
Лісова теплиця в Грицівському лісництві
Лісова теплиця в Грицівському лісництві
Постійна лісонасіннєва плантація дуба звичайного
Сіянці модрини європейської
Модрина європейська
Розсадник декоративних дерев в Старосинявському лісництві
     Лісовідновлення починається з насінини, завданням підприємства є одержання насіння лісових порід  з цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю для створення високопродуктивних і стійких  лісових насаджень. В ДП «Старокостянтинівське ЛГ» велика увага приділяється створенню лісових насаджень із швидкоростучих порід, які в найкоротший термін дозволять отримати велику кількість стовбурної деревини, що в подальшому забезпечить раціональне використання земель лісового фонду, а також безперервне і невиснажливе лісокористування.
     Потрібний рівень лісового насінництва забезпечується організацією насіннєвого контролю, який передбачає систему заходів фенологічних спостережень та контролю за якістю насіння, дотримання технологій переробки лісонасінної сировини, зберігання насіння та підготовки його до висівання.
     З метою недопущення використання в лісовому господарстві  низькоякісного чи пошкодженого насіння все заготовлене насіння проходить апробацію у ВП « Вінницька лісонасіннєва лабораторія», який видає відповідний сертифікат якості про кондиційність насіння.
     Щоб забезпечити потребу в лісовому матеріалі  в майбутньому  - щорічно заготовляється  2-3 тис. кг насіння, таких лісотвірних порід, як  : дуб звичайний, сосна звичайна , модрина  європейська , та інші. 
Зібране   лісове насіння використовується для посіву у посівних відділеннях лісових розсадників підприємства, створення лісових культур та його реалізацію. Для вирощування посадкового матеріалу в кожному структурному підрозділі є власні невеликі розсадники, де вирощується більше 750 тис. шт. в рік стандартних сіянців. Пріоритетним напрямком лісокультурної справи на підприємстві є максимальне збільшення вирощування сіянців у контрольованих умовах  з закритою кореневою системою. Їх використання   дозволяє не тільки суттєво розширити строки садіння лісових культур, підвищити приживлюваність садивного матеріалу на лісокультурних площах, практично до 100%, а й раціонально використовувати теплиці (продукуючі площі), оскільки за рік теплиці можуть забезпечити декілька ротацій вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою.
     На базі Грицівського лісництва в 2016 році створена нова сучасну теплицю площею 300 м2 . Вона модернізована системою крапельного поливу «Туман», яка дає змогу створення мікроклімату, необхідного для вирощування покращеного посадкового матеріалу. В 2016 році в ній було вирощено біля 200 тисяч штук стандартного посадкового матеріалу модрини європейської. В 2017 році в теплиці посіяно модрина та вирощується 11 тис. сіянців (модрини, ялини, дуба) з закритою кореневою системою які будуть переміщені на поле загартування та дорощування. На їх місці розмістять наступну партію   засіяних торф’яних таблеток . 
     Лісгоспом висаджується 120-130 га лісових культур в рів. Для висаджування використовують стандартні сіянці віком 1 - 2 роки.  Агротехнічний догляд  за лісовими культурами  здійснюється  до віку їх  переведення  у вкриті лісовою рослинністю землі і включає  знищеної трав’яної і небажаної  деревно – чагарникової рослинності.  Дотримання цих заходів   забезпечує  високу приживлюваність і збереженість лісових культур.   Догляд за лісовими культурами проводиться на площі 840 га.
     Для визначення дійсного стану лісових культур, їх якості, достовірності переведення культур та площ із природнім  поновленням  в покриту лісом площу, щорічно проводиться інвентаризація лісових культур, керуючись вимогами «Інструкції з проектування, технічного приймання, обліку та оцінки якості лісокультурних об’єктів».