Про нас

31100, м.Старокостянтинів, вул. Кріпосний вал, 25
тел. (03854) 3-23-73, 3-24-64
E-mail: skdlg@remove-this.ukr.net
 Філія «Старокостянтинівське лісове господарство» ДП «Ліси України». Підприємство було організоване в 1935 році на базі бувшого Старокостянтинівського лісництва. До революції ліси, включені в склад лісгоспу належали поміщикам і приватним лісопромисловцям. Після революції, на базі цих лісів були створені державні лісництва. Так в 1925 році було організовано Старокостянтинівське лісництво, яке розділялося на Грицівське, Антонінське, Красилівське і Сковородецьке лісництво. Згідно Постанови Ради Міністрів УРСР № 1834 від 30.11.1959 року і Наказу по Головному управлінню лісового господарства і лісозаготівель при Раді Міністрів УРСР від 14.05.1960 року Старокостянтинівський лісгосп був реорганізований в лісгоспзаг. Згідно наказів Хмельницького управління лісового господарства лісозаготівель №337 від 09.09.1961 року і № 1793 від 7.09.1966 року були організовані Старосинявське і Самчиківське лісництва на базі Сковородецького лісництва і прийнятих колгоспних лісів.  Розташоване в центральній частині Хмельницької області на території шести адміністративних районів: Шепетівського, Полонського, Теофіпольського,  Старокостянтинівського, Красилівського і Старосинявського. Основними напрямами діяльності підприємства є проведення заходів повідтворенню лісів, підвищенню їх продуктивності та якості, створення насаджень із швидкоростучих порід деревини, які в найкоротший строк дадуть велику кількість деревини народному господарству, забезпечення раціонального використання земель лісового фонду, а також безперервне і невиснажливе лісокористування; охорона лісів, ведення мисливського господарства, заготівля деревини.
              Загальна площа лісового фонду складає 22,873 тис. га, у тому числі покрита лісом 19,737 тис га, що становить 87 %. Ліси І групи займають – 2,029 тис. га (12 %), а II групи – 15,456 тис. га (88 %). В лісовому фонді переважають твердолистяні породи 74 %. Вони утворені переважно дубом звичайним (61 %) та ясеном звичайним (8 %). Хвойні породи складають 10 % з них: сосна звичайна (6,0 %), а ялини звичайної (4,0 %). Загальний запас насаджень – 3,54 млн. кубометрів, в т.ч. стиглих і перетиглих 0,54 млн.кубометрів. Структура лісосічного фонду забезпечує безперервне довгострокове лісокористування в обсязі розрахункової лісосіки - 20,94 тис. кубо.метрів. У середньому в рік обсяг реалізованої продукції становить 12,5 млн.грн. Значна частина деревини переробляється за рахунок власних потужностей. Проводиться виготовлення та реалізація: пиломатеріалів в кількості 650 м3, заготовок пилених біля 790 м3. У мисливських угіддях лісгоспу водяться кабани, козулі та інша мисливська дичина.
           Значна увага приділяється штучному лісовідновленню. Для вирощування посадматеріалу закладаються власні розсадники де вирощується більше 1,0 млн. Стандартних сіянців, які повністю забезпечують потреби в посадковому матеріалі для посадки лісу і виконання робіт по озелененню, як власних територій, так і територій міста, сіл районів. Природний склад деревостанів формується рубками формування та оздоровлення за лісом, які щорічно проводяться на площі  420 га., в т.ч. освітлення і прочищення на площі 245 га.
             Щороку одним з найважливіших завдань є посадка нових лісів. Кожний рік їх закладається на площі понад 150 га. В лісових розсадниках щорічно вирощується більше 1,0 млн. стандартних сіянці, які повністю забезпечується потреби в посадковому матеріалів для посадки лісу і виконанню робіт по озелененню, як власних територій так і територій міст, і сіл районів.
              Постійна лісонасіннева база лісгоспу об”єднує в собі:  лісонасінневі плантації І порядку всього  - 69,1 га
        в т. ч.  по породах :
- дуб черешчатий  - 55,1 га
- модрина – 14,0 га ;
   сімейні плантації дуба черешчатого – 1,5 га ;
   архівна плантація модрини європейської – 1,0 га ;
   випробувальні культури дуба черешчатого – 2,9 га ;
   постійні лісонасінневі ділянки всього – 112,3 га,
          в т. ч. дуба черешчатого – 109,3 га ,
                      модрини  європейської – 2 га ,
                       ялини – 1га ;
   генетичний резерват дуба черешчатого – 25 га ;
   плюсові дерева модрини європейської  - 19 шт..
       Перші  лісонасінневі плантації почались створюватись у 1974 році за участю та під керівництвом кандидата  сільськогосподарських наук лісничого Красилівського лісництва Чорногора Олександра Івановича. 
 
       Остаточною метою  створення постійних лісонасінневих плантацій  було одержання високоякіного насіння на селекційній основі, що дало б можливість  забезпечити потребу лісгоспів  об”єднання високоякісним селекційним посадматеріалом .
       З 1974 по 1982 роки було створено 61 га постійних лісонасінневих плантацій дуба черешчатого. Спочатку було закладено архівну плантацію дуба черешчатого на площі 5,9 га з розміщенням 6 х 1,5 м  6-ти річними  саджанцями з подальшим їх щепленням, яке проводилось весною 1975 року методом “в мішок“. Живці для щеплення брались з плюсових дерев Вінницької,  Хмельницької, Тернопільської  і Черкаської  областей .  
              За створеними плантаціями проводився догляд : рихлення грунту культиваторами КЛБ-1,7 , вирізування водяних пагонів , внесення мінеральних добрив, боротьба зі шкідниками  і хворобами насадженнь. Аналогічно створювались  і всі інші клонові плантації дуба черешчатого .             Фінансування на створення ПЛНП проводилось централізовано Мінліс - госпом  на 1га виділялось 5,5 тис карбованців . Згідно штатного розпису , на плантації працювали : начальник плантації ,  майстер і чотири штатних робітника . Напротязі 1982 по1984 рік було зібрано 674 кг жолудя , який був висіяний в розсаднику Красилівського лісництва з якого було вирощено 55 тис. шт сіянців , які було використано на створення лісових культур в держлісфонді Красилівського лісництва. З 1984  по 1985 рік було створено 14 га ПЛНП модрини.
              Спочатку висаджувались 3- х річні саджанці модрини європейської , польської і японської  по три екземпляри в кожному посадковому місці. Весною слідуючого року проводилось щеплення методом покращеної окуліровки . Живці для щеплення заготовлювались методом відстрілу / в зимовий період/ з плюсових дерев модрини європейської , які були напротязі 1972 –1984 років відібрані в насадженнях Грицівського лісництва. Весною слідуючого року проводилось  доповнення відпавших клонів . А ще через рік  вирубувалось по  два гірших екземпляра в кожному посадковому місці, а сильніші екземпляри залишалися. Напротязі слідуючих років за ними проводився догляд : вирізування порослі , формування крони , підкормка міндобривами , боротьба з бур’янами і хворобами , суцільна оранка грунту в міжряддях . 
У 2002 - 2003 році за сприяння бувшого директора лісгоспу Кулика М. П. було виготовлено шишко сушилку. І вже у 2004 році заготовлено - 30 кг насіння модрини.
             Вирощено сіянців модрини: всього з 2004 по 2011 роки вирощено 867 тис. шт. сіянців, створено з 2005 по 2011 роки 397 га культур модрини європейської.
                 Основними видами діяльності лісового підприємства є:
- забезпечення раціонального використання земель лісового фонду, а також безперервне і невиснажливе лісокористування;
- вирощування, відновлення та охорона лісів, підвищення їх продуктивності та якості;
- ведення мисливського господарства;
- заготівля деревини.
          Головними структурними одиницями підприємства є лісництва (табл. 1), що займаються виконанням усього комплексу робіт з лісового господарювання, а також нижній склад ст. Старокостянтинів 1, цех переробки деревини.
Завантажити у форматі:

Таблиця 1. Структурна організація ДП “Старокостянтинівське лісове господарство”

Назва лісництва Площа лісового фонду, га
Грицівське 4201
Антонінське 3038
Красилівське 3132
Сковородецьке 3187
Старосинявське 1689
Самчиківське 2238
Волочиське 852
Хмельницьке 2825
Старокостянтинівське 1738
ВСЬОГО: 22873